להסכם ממון יוצא לא פעם שם “לא רומנטי”, אבל הגישה שלנו רואה בהסכם ממון חלק מההחלטות החשובות שאנחנו עושים בחיים המשותפים – בדיוק כמו השאלה היכן נגור וכמה ילדים יהיו לנו. הסכם ממון טוב מהווה מפגש של רצונות, ערכים ורגשות של בני הזוג, ונועד להבטיח לכל אחד את הוודאות והביטחון שמגיעים לו בקשר. 

מדוע כדאי לערוך הסכם ממון?

חשוב לערוך הסכם ממון כדי ליצור ודאות לגבי הנכסים המשותפים, לשמור על מה שחשוב לכם ולוודא שאף אחד מבני הזוג לא יצא נפסד מהקשר. ההסכם יכול למנוע קשיים במקרה של פרידה ולאפשר לכל אחד לקבל את חלקו בצורה מסודרת.

ההסכם חשוב גם אם יש לכם נכסים עסקיים משותפים, כמו חברה, כדי להבטיח שבמקרה פרידה העסק לא יינזק. הוא יכול לקבוע הסדרים בעניין המשפחה, כמו מתנות או נכסים שהמשפחה נתנה. הוא גם רלוונטי לזוגות שנמצאים בפרק ב’ וצריכים להתייחס לצרכים ואינטרסים שונים, כמו דאגה לילדים מקשרים קודמים.

הסכם ממון לזוגות בהייטק – למה זה כל כך חשוב?

בעולם ההייטק והיזמות, הסכם ממון אינו רק נושא כלכלי – הוא בסיס לביטחון ושקט נפשי של בני הזוג. למרות שאהבה ואמון הם יסודות חשובים ביחסים, הסכם ממון טוב מאפשר חיים משותפים מאוזנים ומוגנים מבחינה כלכלית ומשפטית.  

מייסדים של חברות הזנק נדרשים במיוחד להסכם ממון איכותי. ללא הסכם כזה, פרידה או גירושין עלולים להשפיע לא רק על מצבם הכלכלי האישי, אלא גם על החברה וכל הסומכים עליה – שותפים, עובדים ומשקיעים. בן/בת הזוג יכולים לתבוע חלק מההון, הרווחים או המוניטין של החברה שהקמתם, או פיצוי על הפוטנציאל העתידי שלה. משקיעים רבים דורשים ממייסדים להסדיר זאת מראש.  

עובדי הייטק ויזמים צריכים תמיכה רבה של בני זוגם על מנת להצליח – הקרבה אישית, ויתורים על קידום מקצועי וריליקוציות למען הקריירה. הסכם ממון יכול להבטיח שבמקרה של פרידה, ההקרבות האלה יכובדו כראוי – דרך חלוקת רכוש, אקזיטים עתידיים וחישוב נכון של אופציות, מניות ורכיבי שכר מורכבים.  

חשוב שתדעו – הסכם ממון הוא לא רק למי שיש לו רכוש רב, הוא יכול להיות חשוב מאוד גם למי שנכסיו מועטים. ההחלטות בהסכם עלולות להשפיע באופן משמעותי על בן הזוג היחיד שצריך להבטיח את עתידו הכלכלי בתוך הקשר.  

איך עורכים הסכם ממון?

לפני הנישואין ניתן לאשר את ההסכם אצל נוטריון או בבתי המשפט לענייני משפחה/בתי הדין הרבניים. אחרי הנישואין יש לאשר בבית משפט/בית דין בלבד. לגבי ידועים בציבור, ההסכם תקף גם ללא אישור, אך לפעמים יש יתרון באישורו כדי להוסיף תוקף להסכמות.

לאחר עריכת ההסכם, ניתן לשנותו בהסכמה או בהחלטת בית משפט/בית דין אם נסיבות חייכם השתנו. עו”ד מנוסים יוכלו לסייע לכם בכל שלבי התהליך.

מדוע לפנות אלינו? למשרדנו ניסיון רב וידע מקצועי בעריכת הסכמי ממון פשוטים ומורכים כאחד, אנו נלווה אתכם אישית בכל שלבי עריכת ההסכם ונענה על כל שאלה והתלבטות.

במשרדנו נדאג לערוך עבורכם את הסכם הממון ביסודיות והכי חשוב באנושיות תוך הקשבה ואכפתיות.
פנו אלינו כבר היום לייעוץ משפטי.